سایت دانشجویان رشته کامپیوتر مقطع کارشناسی ارشد ، کارشناسی و کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان » مایکروسافت دکمه استارت ویندوز ۸ را حذف کرد

مایکروسافت دکمه استارت ویندوز ۸ را حذف کرد

تاریخ ارسال : 22 فوریه, 2012 | بازدید : 1,500 بار | طبقه بندی : فناوری اطلاعات

به گزارش وین بتا به نقل از The Verge، مایکروسافت در یک اقدام جسورانه دکمه سنتی شروع (Start) که تا پیش از این در تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز وجود داشت را از ویندوز ۸ حذف کرده است.

دکمه ی استارت و منوی مربوط به آن اولین بار در ویندوز ۹۵ معرفی شد و قدمتی ۱۵ ساله دارد، اما ظاهراً اینبار مایکروسافت قصد دارد هر دو این گزینه ها را در نسخه نهایی ویندوز ۸ خود که قرار است در اواخر سال جاری میلادی ارائه شود، حذف کند.

در عکس جدیدی که اخیراً توسط یک وب سایت چینی منتشر شده است و به احتمال زیاد مربوط به نسخه “Consumer Preview” ویندوز ۸ به شماره برچسب ۸۲۲۰ است، با یک دکمه استارت کاملاً متفاوت روبرو هستیم.

در نسخه های قبلی ویندوز ۸ شاهد آن بودیم که مایکروسافت برای همسو کردن طراحی ویندوز ۸ به مدل مترو (Metro) دکمه ها و منوها را مسطح طراحی کرده بود و اکنون اینکار را با برداشتن دکمه همیشگی استارت به مراحل نهایی نزدیک می سازد.

خوشبختانه به گفته یک منبع نزدیک به مایکروسافت، درست است که دکمه استارت حذف شده اما همچنان امکان استفاده از قابلیت های آن وجود دارد. بنحویکه مایکروسافت در لبه های صفحه نمایش ویندوز گزینه های جدیدی را افزوده که با کلیک موس به نمایش در خواهند آمد.هرچند که امکان دارد بعدها مایکروسافت بنابه درخواست مشتریان مجدداً دکمه استارت را ویندوز ۸ بازگرداند اما آنچه مسلم است آنکه نسخه نهاییی ویندوز ۸ در ابتدای انتشار خود بدون دکمه استارت خواهد بود.

ارسال توسط : مدیریت

نظر مخاطبان:  نظر شما:

  1- گزینه های ستاره دار الزامی می باشند.
  2- ایمیل شما نمایش داده نمی شود.
  3- لطفا جهت دریافت پاسخ نظر خود حتما ایمیل خود را بصورت صحیح وارد نمائید.
  نام *
  ایمیل *
  سایت